SMM02070C6819FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C6819FBS00
Description
RES SMD 68.1 OHM 1% 1W MELF
Resistance :
68.1Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
MELF
Width :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
5.7912mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Vishay SMM02070C6819FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 68.1Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C