SMM02070C6818FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C6818FBP00
Description
RES SMD 6.81 OHM 1% 1W MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Composition :
Thin Film
Width :
2.2mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Package / Case :
MELF, 0207
Length :
5.7912mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
6.81Ohms
Supplier Device Package :
MELF
Vishay SMM02070C6818FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 6.81Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C