SMM02070C6809FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C6809FBS00
Description
RES SMD 68 OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
68Ohms
Supplier Device Package :
MELF
1 (Unlimited)
Width :
2.2mm
AEC-Q200
Length :
5.7912mm
Tolerance :
±1%
Military Standard :
Not
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
1W
Vishay SMM02070C6809FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 68Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C