SMM02070C6809FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C6809FBP00
Description
RES 68 OHM 1% 1W MELF 0207
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1W
2
Supplier Device Package :
MELF
Thin Film
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
2.2mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
SMM0207
Length :
5.7912mm
Resistance :
68Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Vishay SMM02070C6809FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 68Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C