SMM02070C6803FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C6803FBP00
Description
RES SMD 680K OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Construction :
Cylindrical
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Diameter :
2.2mm
Resistance :
680kOhm
Contact Plating :
Tin
Series :
SMM0207
Working Voltage :
350V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
1W
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
ECCN Code :
EAR99
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
MELF, 0207
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
1W
Vishay SMM02070C6803FBP00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0207 Series, Thin Film, 680kOhm, ±1%, -55°C~155°C