SMM02070C6802FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C6802FBP00
Description
RES SMD 68K OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Series :
SMM0207
Supplier Device Package :
MELF
1 (Unlimited)
Length :
5.7912mm
Resistance :
68kOhms
Width :
2.2mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Vishay SMM02070C6802FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 68kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C