SMM02070C6801FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C6801FBP00
Description
RES SMD 6.8K OHM 1% 1W MELF
9 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1W
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.2mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
6.8kOhms
Lead Free :
Lead Free
Length :
5.7912mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
MELF
MELF, 0207
Vishay SMM02070C6801FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 6.8kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C