SMM02070C6653FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C6653FBS00
Description
RES SMD 665K OHM 1% 1W MELF
Published :
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
2.2mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Length :
5.7912mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
665kOhms
SMM0207
Vishay SMM02070C6653FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 665kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C