SMM02070C6490FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C6490FBP00
Description
RES SMD 649 OHM 1% 1W MELF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
SMM0207
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Supplier Device Package :
MELF
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
649Ohms
Length :
5.7912mm
Width :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
AEC-Q200
Vishay SMM02070C6490FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 649Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C