SMM02070C6340FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C6340FBP00
Description
RES SMD 634 OHM 1% 1W MELF
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Supplier Device Package :
MELF
Power (Watts) :
1W
Resistance :
634Ohms
Length :
5.7912mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.2mm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C6340FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 634Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C