SMM02070C6199FBS00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02070C6199FBS00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 61.9 OHM 1% 1W MELF
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Cylindrical
Package / Case :
MELF, 0207
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Series :
SMM0207
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistance :
61.9Ohm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Packing Method :
TR, BLISTER, 13 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
350V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay SMM02070C6199FBS00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0207 Series, Thin Film, 61.9Ohm, ±1%, -55°C~155°C