SMM02070C6191FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C6191FBP00
Description
RES SMD 6.19K OHM 1% 1W MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
5.8mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
MELF
Power Rating :
1W
Mount :
Surface Mount
Resistance :
6.19kOhms
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Contact Plating :
Tin
Termination :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.2mm
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Vishay SMM02070C6191FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 6.19kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C