SMM02070C6190FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C6190FBP00
Description
RES SMD 619 OHM 1% 1W MELF
Resistance :
619Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
9 Weeks
Power Rating :
1W
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
5.7912mm
Width :
2.2mm
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C6190FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 619Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C