SMM02070C5900FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C5900FBS00
Description
RES SMD 590 OHM 1% 1W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.2mm
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
590Ohms
Length :
5.7912mm
2
Vishay SMM02070C5900FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 590Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C