SMM02070C5620FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C5620FBS00
Description
RES SMD 562 OHM 1% 1W MELF
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
562Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Length :
5.7912mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
2.2mm
Vishay SMM02070C5620FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 562Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C