SMM02070C5601FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C5601FBP00
Description
RES 5.6K OHM 1% 1W MELF 0207
Stock
990
In Stock :
990
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Length :
5.8mm
Weight :
76.997305mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
2.2mm
Diameter :
2.2mm
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
MELF, 0207
Voltage - Rated :
350V
Power Rating :
1W
Resistance :
5.6kOhms
Military Standard :
Not
Published :
2016
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02070C5601FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 5.6kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C