SMM02070C5492FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C5492FBP00
Description
RES SMD 54.9K OHM 1% 1W MELF
Length :
5.7912mm
Resistance :
54.9kOhms
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Vishay SMM02070C5492FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 54.9kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C