SMM02070C5361FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C5361FBP00
Description
RES SMD 5.36K OHM 1% 1W MELF
Width :
2.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.36kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Length :
5.7912mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Vishay SMM02070C5361FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 5.36kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C