SMM02070C5109FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C5109FBP00
Description
RES 51 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Resistance :
51Ohms
Supplier Device Package :
MELF
Voltage - Rated :
350V
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.2mm
Weight :
76.997305mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Length :
5.8mm
Power Rating :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
2
Diameter :
2.2mm
Vishay SMM02070C5109FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 51Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~125°C