SMM02070C4993FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4993FBP00
Description
RES SMD 499K OHM 1% 1W MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.2mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistance :
499kOhms
Military Standard :
Not
1 (Unlimited)
Diameter :
2.2mm
Power Rating :
1W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
5.7912mm
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Vishay SMM02070C4993FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 499kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C