SMM02070C4992FBP00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02070C4992FBP00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 49.9K OHM 1% 1W MELF
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.7912mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
49.9kOhms
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Width :
2.2mm
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
MELF, 0207
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Supplier Device Package :
MELF
Power Rating :
1W
Series :
SMM0207
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Composition :
Thin Film
Vishay SMM02070C4992FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C