SMM02070C4992DBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4992DBP00
Description
RES SMD 49.9K OHM 0.5% 1W MELF
Tolerance :
±0.5%
Width :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
49.9kOhms
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
5.7912mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay SMM02070C4992DBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C