SMM02070C4759FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4759FBP00
Description
RES SMD 47.5 OHM 1% 1W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
MELF, 0207
Power Rating :
1W
Width :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
47.5Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Length :
5.7912mm
Military Standard :
Not
Number of Terminations :
2
Vishay SMM02070C4759FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 47.5Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C