SMM02070C4703FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4703FBP00
Description
RES SMD 470K OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
350V
Resistance :
470kOhms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Weight :
76.997305mg
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
MELF
Diameter :
2.2mm
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.2mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Vishay SMM02070C4703FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 470kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C