SMM02070C4702FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C4702FBS00
Description
RES SMD 47K OHM 1% 1W MELF
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
47kOhms
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.7912mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.2mm
Vishay SMM02070C4702FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 47kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C