SMM02070C4702FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4702FBP00
Description
RES 47K OHM 1% 1W MELF 0207
Length :
5.7912mm
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
47kOhms
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.2mm
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C4702FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 47kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C