SMM02070C4648FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4648FBP00
Description
RES SMD 4.64 OHM 1% 1W MELF
Stock
77
In Stock :
77
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.2mm
Width :
2.2mm
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
4.64Ohms
Length :
5.7912mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
MELF, 0207
Vishay SMM02070C4648FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 4.64Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C