SMM02070C4530FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4530FBP00
Description
RES SMD 453 OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Diameter :
2.2mm
Resistance :
453Ohms
Width :
2.2mm
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.7912mm
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
9 Weeks
Vishay SMM02070C4530FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 453Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C