SMM02070C4301FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4301FBP00
Description
RES SMD 4.3K OHM 1% 1W MELF
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Resistance :
4.3kOhms
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.2mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
5.7912mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
AEC-Q200
Vishay SMM02070C4301FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 4.3kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C