SMM02070C4300FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4300FBP00
Description
RES SMD 430 OHM 1% 1W MELF
MELF, 0207
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
430Ohms
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Length :
5.7912mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C4300FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 430Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C