SMM02070C4021FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4021FBP00
Description
RES SMD 4.02K OHM 1% 1W MELF
Resistance :
4.02kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
5.7912mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Width :
2.2mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Vishay SMM02070C4021FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 4.02kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C