SMM02070C4020FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C4020FBP00
Description
RES SMD 402 OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Military Standard :
Not
SMM0207
Power Rating :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
402Ohms
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Length :
5.7912mm
Max Power Dissipation :
1W
Vishay SMM02070C4020FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 402Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C