SMM02070C3924FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3924FBP00
Description
RES SMD 3.92M OHM 1% 1W MELF
MELF, 0207
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Cylindrical
Resistance :
3.92MOhm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
9 Weeks
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Max Power Dissipation :
1W
Vishay SMM02070C3924FBP00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0207 Series, Thin Film, 3.92MOhm, ±1%, -55°C~155°C