SMM02070C3909FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3909FBP00
Description
RES SMD 39 OHM 1% 1W MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistance :
39Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Width :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
5.7912mm
Vishay SMM02070C3909FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 39Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C