SMM02070C3901FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3901FBP00
Description
RES 3.9K OHM 1% 1W MELF 0207
Chip Resistor - Surface Mount
Product :
Power Relays
Package / Case :
MELF, 0207
Coil Resistance :
17.5 Ohms
Product Type :
Industrial Relays
Coil Current :
334 mA
White-Rodgers
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
3.9 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Mounting Style :
Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height - Seated (Max) :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate :
Series :
SMM0207
Brand :
White-Rodgers
Subcategory :
Relays
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Switching Voltage :
277 VAC
Size / Dimension :
0.087 Dia x 0.228 L (2.20mm x 5.80mm)
Contact Current Rating :
15 A
Coil Termination :
Screw
Power (Watts) :
1W
RoHS :
Details
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Composition :
Thin Film
Type :
Heavy Duty
Tolerance :
±1%
Product Category :
Industrial Relays
Vishay SMM02070C3901FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 3.9 kOhms, 1W, ±1%, -55°C ~ 155°C