SMM02070C3900FBP00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02070C3900FBP00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES 390 OHM 1% 1W MELF 0207
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
MELF, 0207
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
MELF
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
2.2mm
Series :
SMM0207
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Thin Film
Resistance :
390Ohms
Length :
5.7912mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Published :
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Vishay SMM02070C3900FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 390Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C