SMM02070C3830FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C3830FBS00
Description
RES SMD 383 OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
1W
9 Weeks
Pbfree Code :
yes
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
Cylindrical
SMM0207
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
383Ohm