SMM02070C3658FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3658FBP00
Description
RES SMD 3.65 OHM 1% 1W MELF
Length :
5.7912mm
Width :
2.2mm
Resistance :
3.65Ohms
MELF, 0207
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Vishay SMM02070C3658FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 3.65Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C