SMM02070C3603FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3603FBP00
Description
RES SMD 360K OHM 1% 1W MELF
2
Diameter :
2.2mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Military Standard :
Not
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
5.7912mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Resistance :
360kOhms
Width :
2.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C3603FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 360kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C