SMM02070C3601FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3601FBP00
Description
RES SMD 3.6K OHM 1% 1W MELF
Resistance :
3.6kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Width :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Length :
5.7912mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
1W
Diameter :
2.2mm
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02070C3601FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 3.6kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C