SMM02070C3329FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3329FBP00
Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
Cylindrical
Diameter :
2.2mm
Resistance :
33.2Ohm
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Vishay SMM02070C3329FBP00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0207 Series, Thin Film, 33.2Ohm, ±1%, -55°C~155°C