SMM02070C3320FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3320FBP00
Description
RES SMD 332 OHM 1% 1W MELF
Resistance :
332Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Length :
5.7912mm
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02070C3320FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 332Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C