SMM02070C3309FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3309FBP00
Description
RES SMD 33 OHM 1% 1W MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated :
350V
Weight :
76.997305mg
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
2
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.2mm
Military Standard :
Not
Length :
5.8mm
Resistance :
33Ohms
Width :
2.2mm
Published :
Vishay SMM02070C3309FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 33Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C