SMM02070C3303FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3303FBP00
Description
RES SMD 330K OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Voltage - Rated :
350V
Radiation Hardening :
No
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
Cylindrical
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power Rating :
1W
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
330kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
76.997305mg
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Published :
Tolerance :
±1%
Vishay SMM02070C3303FBP00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0207 Series, Thin Film, 330kOhm, ±1%, -55°C~155°C