SMM02070C3301FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3301FBP00
Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1W MELF
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
MELF
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Length :
5.7912mm
SMM0207
Weight :
76.997305mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
3.3kOhms
Diameter :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Rated :
350V
Tolerance :
±1%
Thin Film
Vishay SMM02070C3301FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 3.3kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C