SMM02070C3168FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3168FBP00
Description
RES SMD 3.16 OHM 1% 1W MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
3.16Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Length :
5.7912mm
Tolerance :
±1%
Width :
2.2mm
Supplier Device Package :
MELF
Vishay SMM02070C3168FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 3.16Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C