SMM02070C3091FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3091FBP00
Description
RES SMD 3.09K OHM 1% 1W MELF
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.09kOhms
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Width :
2.2mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Length :
5.7912mm
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
AEC-Q200
Vishay SMM02070C3091FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 3.09kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C