SMM02070C3013FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3013FBP00
Description
RES SMD 301K OHM 1% 1W MELF
MELF, 0207
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Working Voltage :
350V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Published :
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Cylindrical
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
301kOhm
Max Power Dissipation :
1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
1W
Pbfree Code :
yes
Vishay SMM02070C3013FBP00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0207 Series, Thin Film, 301kOhm, ±1%, -55°C~155°C