SMM02070C3002FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3002FBP00
Description
RES SMD 30K OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
1W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Max Operating Temperature :
155°C
Ratings :
AEC-Q200
Width :
2.2mm
Length :
5.7912mm
Series :
SMM0207
Supplier Device Package :
MELF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
1W
Resistance :
30kOhms
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay SMM02070C3002FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 30kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C