SMM02070C2870FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C2870FBS00
Description
RES SMD 287 OHM 1% 1W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Width :
2.2mm
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
MELF
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
287Ohms
Length :
5.7912mm
Thin Film
Vishay SMM02070C2870FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 287Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C